شارژ فزوشی همساده

( 28 مرداد 1392 ) به مناسبت هفتمین سالروز تأسیس شبکه تلفن همراه ایرانسل نشست خبری این شرکت با حضور اصحاب رسانه های کشور در ساختمان مرکزی ایرانسل برگزار گردید. در این مراسم ابتدا علیرضا قلمبر دزفولی مدیر عامل ایرانسل پس از خوش آمد گویی به حضار به بررسی رویدادهای مهم این شرکت در سال اخیر پرداخت. […]

موسسه Wireless Intelligence معرفی کرد دنیای‌اقتصاد- چین پرجمعیت‌ترین کشور دنیا است و به همین دلیل کاملا طبیعی به نظر می‌رسد که بیشترین تعداد کاربران اینترنت و موبایل جهان را هم در اختیار داشته باشد. با این اوصاف می‌شود که اپراتور بزرگ مخابراتی این کشور هم به‌عنوان بزرگ‌ترین اپراتور مخابراتی جهان انتخاب و معرفی شود. جدیدترین […]

به زبان ساده اگر بگویم، ساز و کار گوگل برای تعیین جایگاه یک صفحه اینترنتی در جست‌وجوهای گوگلی تغییر کرده است. به این معنا که گوگل به نقش کاربران و مخاطبان سایت‌ها و صفحه‌های ایننترنتی اصالت بیشتری داده است. خب این یعنی چه؟ یعنی قبلاً اگر گوگل برای تعیین جایگاه یک صفحه اینترنتی به متغیرهایی […]

مشترکین اعتباری ایرانسل از این پس می‌توانند با پرداخت ۱۰ هزار ریال، در یک بازه زمانی یک هفته‌ای از ۲۰ پیامک فارسی رایگان داخل شبکه، ۱۰ دقیقه مکالمه رایگان داخل شبکه و ۷۵ مگابایت اینترنت همراه رایگان مطابق جدول زیر برخوردار شوند: برای فعال‌سازی این بسته می‌توانید از کد دستوری زیر استفاده کنید:

برای شارژ وایمکس ایرانسل روش‌های مختلفی وجود دارد که ما در این مطلب سه روش را معرفی می‌کنیم:

رومینگ ایرانسل اعتباری + تعرفه‌ها

اگر مشترک سیم‌کارت‌های اعتباری هستید دیگر در سفرهای خارجی خود احتیاجی به تلفن عمومی و یا کارت تلفن نخواهید داشت چرا که رومینگ اعتباری ایرانسل در کشورهای طرف قرار داد با قابلیت مکالمه، تبادل پیامک و اینترنت همراه GPRS فعال است.

مشترکان ایرانسل اعتباری می‌توانند از تلفن همراهشان در هر کشوری که با ایرانسل دارای توافقنامه سرویس رومینگ بین المللی باشد، استفـاده کنند. تا پیـش از این، امکان اسـتفاده از سرویس رومـینگ تنها برای مشـترکین سیم کارت‌های دائمی ایرانسل وجود داشت.

برای فعال سازی سرویس رومینگ، کافیست کد #۱*۱۱۱* را شماره‌گیری کنید.

برای استفاده از سرویس رومینگ بین‌الملل باید ثبت نام سیم کارت خود را تکمیل و مدارک خود را به ایرانسل ارسال کرده باشید. از داشتن شارژ کافی در سیم کارت (یا به همراه داشتن کارت شارژ کافی) اطمینان حاصل نمایید. اطمینان حاصل كنید تماس‌هایتان به پیام گیر صوتی منتقل (Divert) نشده باشد.

چند نکته مهم برای استفاده از سرویس رومینگ بین المللی:

 بعضی اوقات به دلیل تفاوت باند فرکانسی، شاید مجبور به استفاده از گوشی دیگری باشید.

 شما مشترکین سیم کارت اعتباری می توانید علاوه بر خرید کارت شارژ، از سرویس های پیشرفته شارژ ایرانسل از جمله:

۱. شـارژ ایـنترنـتی از طریق وبسایت همساده (Web Recharger)
۲. شـارژ الـکتـرونـیکـی مستقیم از طریق وبسایت همساده (e-charge) (به زودی در وبسایت همساده راه‌اندازی می‌شود)
۳. خـط به خـط (P2P)

در زمانیکه در خارج از ایران هستید، استفاده کنید. برای استفاده از دو روش آخر می توانید از نزدیکان خود در داخل ایران کمک بگیرید.
 برای افزایش شارژ سیم کارت اعتباری خود، شماره رمز کارت شارژ را از طریق کد زیر وارد نمایید:

                                               [YES/OK]# شماره رمز ١٢ یا ١٦ رقمی *١٤١*  

 جهت مشاهده موجودی سیم کارت اعتباری خود در ایران یا کشورهای طرف قرارداد با ایرانسل از کد زیر استفاده نمایید.

 هزینه تماس های گرفته شده با شما در این کشورها برای تماس گیرنده از داخل ایران معادل هزینه داخلی در ایران است. هرچند شما باید در وضعیت رومینگ هزینه تماس‌های دریافتی را بر اساس تعرفه رومینگ بین‌المللی ایرانسل بپردازید.

تعرفه رومینگ اعتباری ایرانسل

 

نکاتی که قبل از آغاز سفر باید بررسی کنید:

 مطمئن شوید که ام تی ان ایرانسل با کشور مقصد دارای توافقنامه رومینگ بین المللی است.

 از تکمیل ثبت نام و ارسال مدارک خود به ایرانسل اطمینان حاصل نمایید.

 مطمئن شوید شارژ کافی به همراه دارید.

√ برای فعال سازی سرویس رومینگ بین المللی کد #١*١ ١ ١ * را شماره گیری نمایید.

 

شروع رومینگ

هنگامی که از ایران خارج شده و به محدوده رومینگ بین المللی وارد می شوید:

 سیم کارت شما باید به طور خودکار به وضعیت رومینگ تبدیل شود.

 اگر گوشی شما به صورت خودکار قابلیت تبدیل به حالت رومینگ را نداشته باشد، گوشی خود را یکبار خاموش و روشن نمایید.
شیوه برقراری تماس به هنگام رومینگ:

برای تماس با يك شماره در کشوری که در آن هستید یا تماس با یک شماره در خارج از کشوری که به آن مسافرت نموده اید، همانند برقراری یک تماس بین المللی عمل کنید:

[yes/ok] + شماره مورد نظر + کد شهر (بدون صفر) + کد کشور + (۰۰)کد خروجی

به طور مثال، هنگامیکه می خواهید از خارج ایران با شماره ١٢٣٤٥٦٧٨ در تهران تماس بگیرید،  ٠٠٩٨٢١١٢٣٤٥٦٧٨ را شماره‌گیری کنید. برای تماس با یک شماره تلفن همراه ایرانسل در آن کشور، مانند برقراری تماس بین‌المللی در ایران (همانطور که در بالا ذکر شده) عمل کنید. یعنی شماره تلفن همراه را به عنوان شماره مورد نظر وارد کنید و فراموش نکنید که “صفر” را از ابتدای شماره تلفن حذف کنید. مثلاً برای تماس با ٠٩٣٥١٥٥٠٤٠٠، شماره ٠٠٩٨٩٣٥١٥٥٠٤٠٠ را وارد کنید.
دریافت تماس به هنگام رومینگ:

هنگامی که خارج از ایران هستید، درصورتی که تماس‌هایتان را به پیام‌گیر صوتی منتقل (Divert) نکرده باشید، هر شخصی می‌تواند با شماره‌گیری تلفن همراهتان با شما تماس بگیرد. هنگامی كه در حالت رومینگ هستید، برای تماس با شما باید اینگونه عمل شود:
٠٩٣٥١٢٣٤٥٦٧ (اگر تماس گیرنده در ایران باشد)
٠٠٩٨٩٣٥١٢٣٤٥٦٧ (اگر تماس گیرنده خارج از ایران باشد)

پایان رومینگ

در پایان سفر، هنگامیکه به ایران باز می گردید سیم کارت شما با واردکردن کد زیر به حالت عادی بازمی گردد.
برای غیر فعال سازی سرویس رومینگ بین المللی کد #٢*١ ١ ١ * را شماره گیری نمایید.

 لطفاً توجه داشته باشید که به هنگام استفاده از سرویس رومینگ بین المللی، شما هزینه تماسها دریافتی را می پردازید.
 از آنجا که تعداد این کشورها در حال افزایش می باشد، برای مشاهده آخرین وضعیت این لیست و تعرفه های رومینگ لطفا” همواره وبسایت ایرانسل را کنترل کنید.

 

رومینگ اعتباری ایرانسل؛باخرید كارت شارژ در کشور مقصد!

در صورتی كه شما به یكی از كشورهای سوریه، افغانستان، قبرس، یمن و سودان كه شركت ام.تی.ان در آنها به عنوان ارائه دهنده خدمات تلفن همراه حضور دارد سفر كنید، می‌توانید با خرید كارت شارژ های موجود در بازار همان كشور كه متعلق به شركت ام.تی.ان است، سیم كارت ایرانسل خود را شارژ كنید و نسبت به سایر شبکه ها هزینه کمتری بپردازید. سیستم هوشمند ایرانسل به صورت خودكار عملیات تبدیل ارز را انجام می‌دهد. به عنوان مثال درصورتی كه شما به مقصد سوریه سفر كنید و با خرید كارت شارژ ام.تی.ان در سوریه سیم كارت ایرانسل خود را شارژ كنید، سیستم هوشمند ایرانسل اعتبار خریداری شده شما بر اساس واحد پول سوریه یعنی لیر سوری را بصورت خودكار ابتدا به دلار تبدیل كرده و سپس معادل ریالی آن را بصورت اعتبار به سیم كارت شما می افزاید. در غیر این‌صورت چنان‌که گفته شد می‌توانید از طریق اینترنت و وبسایت همساده فرآیند خرید شارژ را به آسانی انجام دهید.

نکته مهم: برای شارژ سیم کارت ایرانسل خود با کارت شارژهای خریداری شده در کشورهای دیگر، کافیست رمز ١٠ رقمی موجود در کارت شارژ را از طریق کد دستوری زیر شماره گیری کنید:

                                        [Yes/ok] # شماره رمز درج شده در کارت شارژ*٢٢٢*   

به یاد داشته باشید پس از انجام شارژ، میزان اعتبار در ابتدا بر اساس واحد پول کشوری که کارت شارژ را از آنجا خریداری کرده اید محاسبه شده و سپس به ریال بازگردانده می شود.

 

توجه:

 مبلغ با توجه به نوسانات نرخ ارز متفاوت خواهد بود.
 مالیات بر اساس قوانین مالیاتی هر کشور کسر خواهد شد. این قوانین بر روی کارت شارژ ها توضیح داده شده است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در صورت نیاز می‌توانید با شماره ٧٠٠ از تلفن همراه ایرانسل و یا ٠٩٣٧٧٠٠٠٠٠٠ از سایر خطوط تماس بگیرید.

 

مطالب مرتبط:

رومینگ ایرانسل غیر اعتباری + تعرفه‌ها 

تعرفه رومینگ همراه اول اعتباری + کشورهای طرف قرارداد

راهنمای خرید اینترنتی شارژ

 

خرید شارژ

دیدگاه خود را به ما بگویید.

اگر از همساده

راضی هستید

با کلیک روی 1+

به گوگل هم بگویید!

سپاسگزاریم